postheadericon Lignano

Lignano

Z malej osady sa Lignano za posledné roky zmenilo na jedno z najkrajších letovísk  Benátskeho zálivu.


Po 600 km jazdy nekonečnou diaľnicou sa pred Vami rozprestrie takmer 10 km dlhá  piesková pláž s veľmi pozvoľným vstupom do mora, čo ocenia hlavne rodiny s  malými deťmi. Lignano sa skladá z rušnej turistickej časti Sabbiadoro s dlhou večernou promenádou,  zelenej časti Pineta, pokrytej píniovými hájmi, a časti Riviera, ukrytej v zeleni stromov, v ktorej sa nachádzajú hotely a vilky najvyššej kategórie, a ktorú odporúčame tým, ktorí si chcú skutočne oddýchnuť od ruchu veľkomesta.


Lignano je najlepšie vybaveným strediskom talianskeho severného Jadranu, ktoré Vám nedovolí nudiť sa ani v prípade nie príliš vydareného počasia – zabaviť sa môžete v miestnom Aquasplashi, zábavnom parku pre deti i dospelých Guliverlandia, deti si prídu na svoje v ZOO, detskom parku Junior alebo „gumenom“ parku Gommosi. Samozrejmosťou je množstvo reštaurácií, barov a obchodíkov so suvenírmi. Mladým ľuďom odporúčame návštevu jednej z najväčších diskoték na  Terazza di Mare – móle, vybiehajúcom priamo do mora.


Počas pobytu sa rozhodne oplatí navštíviť blízke Benátky, starobylé Udine, očarujúci zámok Miramare, starovekú Aquileiu. Zaujímavé sú i plavby po okolitej lagúne s návštevou klasickej rybárskej osady alebo Mušličkového ostrova. Pri návrate odporúčame neľutovať zachádzku cez Slovinsko a zastaviť sa v jaskyni Postojna.

apartmány Lignano