postheadericon Informácie o pobytoch

Pred výberom pobytu v našej cestovnej agentúre je dôležité vedieť:

UBYTOVANIE:
V katalógu uvádzame oficiálnu kategóriu hotelového zariadenia. Je potrebné vedieť, že apartmány i izby v jednom ubytovacom zariadení môžu byť rozdielne zariadené (vybavenie zodpovedá popisu v katalógu, líšiť sa môžu typom nábytku).  Jednolôžkové izby sú väčšinou menej priestranné, bez výhľadu na more. Kúpeľne v izbách sú vybavené sprchami, vane sú výnimkou a len v ojedinelých prípadoch je WC od kúpeľne oddelené. Izby s výhľadom na more sú vo väčšine objektov s príplatkom, niekde je príplatok i za izbu s balkónom, klimatizáciou, trezorom (info v cenníku). Zľavy pre deti a za osoby na prístelke sú platné len pri ubytovaní v izbe s dvoma plne platiacimi osobami. V pobyte detí, uvádzaných ako „zdarma“, je niekde zahrnuté len ubytovanie, niekde ubytovanie i strava a niektoré hotely dieťaťu neposkytujú žiadne služby.
Apartmánové byty sú vybavené lôžkami pre uvedený počet osôb a nie je dovolené bez vedomia CA počet ubytovaných prekročiť. Kuchynský kút je väčšinou súčasťou obývacej izby a je vybavený sporákom alebo dvojplatničkou, chladničkou (mraznička nie je pravidlom) a jedálenským servisom pre udaný počet ubytovaných.

STRAVA:
V cene hotelových pobytov je zahrnutá polopenzia – raňajky a večere, vzhľadom k nízkemu doplatku však môžeme odporučiť i plnú penziu. Raňajky sú väčšinou formou bufetu – systém voľnej obsluhy z ponuky, večere servírované výberom z 2-3 menu, k dispozícii ovocný a šalátový bufet. Nápoje, ak nie je uvedené inak, nie sú v cene stravy.

CENY A OSTATNÉ POPLATKY:
V cenníku uvádzame ceny za pobyty v hlavnej turistickej sezóne. Všetky hotely a apartmánové domy sú však v prevádzke od začiatku mája do konca septembra, niektoré i celoročne, ak teda máte záujem o pobyt neuvedený v cenníku, skontaktujte sa s nami. Základné ceny sú kalkulované na 7 nocí za predpokladu zahájenia a ukončenia pobytu v sobotu. U niektorých hotelov je možné po konzultácii s majiteľom prispôsobiť dĺžku pobytu – na základe Vašej požiadavky Vám cenu pobytu prekalkulujeme. U apartmánového ubytovania je pobyt viazaný na nástup/ukončenie v sobotu, iný nástupný deň je možný v mimosezóne – okrem júla, augusta – alebo v prípade ponuky „last minute“.
Služby, ktoré nie sú uvedené ako zahrnuté v cene, môžu byť za poplatok – parkovanie, sauna, solárium, klimatizácia v izbe, výhľad na more a pod. Ceny týchto služieb (ak nie sú uvádzané v cenníku) sú k dispozícii v CA a služby je možné potvrdiť len po predchádzajúcom overení u partnera.
U niektorých ubytovacích kapacít nie sú v cene zahrnuté plážové poplatky (oblasť Rimini, Igea Marina, Bellaria, apartmány v Lignane, Caorle a niektoré apartmány v Bibione). Ceny za jeden slnečník a dve ležadlá sa pohybujú v rozpätí 9-15.-EUR/deň (v závislosti od lokality, sezóny a počtu dní prenájmu).
V každej oblasti je však možné nájsť i neplatené pláže – informácie o nich, ako i aktuálne ceny plážového servisu, poskytneme v CA.
U apartmánových bytov sa niekedy pri nástupe hradí spotreba vody, plynu, energie a povinný poplatok za záverečné upratanie apartmánu. Pri príchode sa skladá kaucia na prípadné poškodenie vybavenia bytu, vratná po ukončení pobytu.

SPRIEVODCA / DELEGÁT:
Naša CA ponúka pobyty pre individuálnu klientelu. V jednom letovisku ponúkame pomerne široký výber ubytovacích kapacít, v konkrétnych zariadeniach však disponujeme nízkou lôžkovou kapacitou, s ohľadom na počet ubytovaných klientov v jednej lokalite nie je preto nutná účasť delegáta/sprievodcu, ktorý ani nie je zahrnutý v cene pobytu.
Táto skutočnosť však nemá vplyv na riešenie prípadných nezrovnalostí pri nástupe a počas pobytu. V letovisku Bibione, Lido di Jesolo, Caorle, San Benedetto del Tronto a oblastiach Kalábrie sú k dispozícii slovensky a česky hovoriaci pracovníci našej partnerskej agentúry.  V ostatných hoteloch a agentúrach sa bežne dohovoríte nemecky a anglicky. Ani rečová bariéra však nemusí byť problémom – pri nástupe na pobyt i počas pobytu je Vám k dispozícii nepretržitý dispečing našej CA, na ktorý sa môžete obrátiť s akýmkoľvek problémom zaslaním SMS alebo krátkym telefonátom – naši pracovníci sa Vám obratom ozvú na Vami udaný kontakt a pomôžu vyriešiť všetko, čo by mohlo byť prekážkou príjemne strávenej dovolenky.

DOPRAVA A ZAHÁJENIE/UKONČENIE POBYTU:
Nástup na pobyt je v sobotu v čase od 13.00 v hoteloch a 15.00-17.00 hod. v apartmánoch, ukončenie v sobotu do 10.00 hod.. V prípade autobusovej dopravy, ktorú do všetkých letovísk, okrem Palmovej riviéry, zabezpečuje naša CA, je príchod autobusu v čase 6.00-10.00, odchod v čase 18.00-21.00.
Pre ubytovaných v hoteli je počas čakania možnosť uloženia batožiny na recepcii hotela, upozorňujeme však, že uloženie batožiny nie je vždy možné zabezpečiť pri ubytovaní v apartmánoch, pokiaľ preto cestujete s malými deťmi, odporúčame sa na túto možnosť vopred informovať, predítete tým znepríjemneniu Vašej dovolenky. Naši pracovníci Vám odporučia turnus alebo konkrétnu ubytovaciu kapacitu, kde sa tomuto problému vyhnete.

POISTENIE:
V CA je možné uzatvoriť komplexné cestovné poistenie, obsahujúce poistenie liečebných nákladov, následkov úrazu, poistenia batožiny a zodpovednosti účastníka za spôsobenú škodu i poistenie stornopoplatkov zájazdu pri jeho zrušení v prípade závažných skutočností.